Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Офіціант судновий 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією офіціанта суднового 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила, техніку й особливості організації обслуговування відвідувачів у суднових умовах; види сервірування столів, які відображають національні особливості та тематичну спрямованість, у ресторанах, кафе й барах; форми обслуговування урочистих та офіційних прийомів; особливості харчування й техніку обслуговування іноземних туристів; відповідність асортименту вин і винно-горілчаних виробів характеру й черговості страв, які він подає; одну з іноземних мов (англійську, німецьку тощо) в межах кваліфікації; основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує відвідувачів у суднових ресторанах, кафе й барах. Приймає замовлення від відвідувачів, підраховує вартість, оформляє та подає їм рахунок, здійснює з ними розрахунок, перераховує валюту. Підготовлює зал і виконує особливо складне сервірування столів, яке відображає національні особливості й тематичну спрямованість суднових ресторанів, кафе та барів. Обслуговує урочисті та офіційні прийоми, іноземних туристів. Подає деякі фірмові страви та напої з проведенням остаточних операцій у присутності замовника. Подає під час обслуговування вологі гарячі серветки. Виконує обов'язки старшого офіціанта.