Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Офіціант судновий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила, техніку й особливості організації обслуговування відвідувачів у суднових умовах; види сервірування столів згідно з видом обслуговування з включенням до меню замовлених і фірмових страв, напоїв і кондитерських виробів; правила обслуговування різноманітних урочистих заходів за замовленнями організацій, окремих осіб або груп; особливості роботи суднових ресторанів, правила поведінки офіціанта в залах суднових ресторанів, у різноманітних салонах і пасажирських каютах під час обслуговування; особливості харчування, правила етикету й техніку обслуговування іноземних туристів і пасажирів у торговому залі; асортимент, норми виходу, детальну кулінарну характеристику, правила подавання й ціни на страви, вироби й напої, які реалізуються; види, призначення й вимоги до столового посуду, приладдя, білизни, які він використовує, порядок їх одержання й здавання; правила експлуатації інвентарю, що застосовується, контрольно-касових апаратів; порядок оформлення рахунків і правила розрахунку за ними відвідувачів, курси обміну валюти; порядок здавання готівки та чеків; одну з іноземних мов (англійську, німецьку тощо) в межах кваліфікації; основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує відвідувачів у суднових ресторанах, кафе й барах. Приймає замовлення від відвідувачів, підраховує вартість, оформлює та подає їм рахунок, здійснює з ними розрахунок, перераховує валюту. Підготовляє зал і виконує складне сервірування столів для окремих осіб, груп та неофіційних прийомів. Обслуговує за замовленнями організацій, окремих осіб і груп урочистості: банкети, ювілейні дати, зустрічі, урочисті обіди та вечері, вечори відпочинку, тематичні вечори, бали тощо. Приймає відвідувачів, ознайомлює з меню. Допомагає відвідувачам у виборі страв і напоїв, приймає їх на роздачі й подає на столи або в каюти. Здійснює розносну торгівлю в залах суднових ресторанів, кафе й барів кондитерськими, хлібобулочними й кулінарними виробами, напоями, сувенірами та іншими товарами. Накриває й прибирає столи, замінює скатертини й серветки за мірою їх забруднення. Одержує й здає готівку, столову білизну, посуд, приладдя.