Категорія - Керівники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Начальник шляхового поста", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи в шляховому господарстві - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, накази, розпорядження та інші керівні документи з питань безпеки судноплавства; навігаційно-гідрографічні та гідрометеорологічні особливості, навігаційне обладнання району, який обслуговується; керування технічними засобами для обслуговування засобів навігаційного огородження; керівні документи щодо засобів навігаційного огородження; будову, правила експлуатації, технічного обслуговування та ремонту засобів навігаційного огородження; основи електротехніки, економіки, організації праці та управління; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує діяльністю шляхового поста із забезпечення безперебійної роботи засобів навігаційного огородження та безпечного плавання суден на дільниці, що обслуговується. Забезпечує правильну технічну експлуатацію засобів навігаційного огородження, якісний монтаж, установлення плавучих знаків засобів навігаційного огородження на штатні місця та їх своєчасну сезонну заміну. Організовує й бере участь в огородженні небезпечних дільниць та проведенні тралових робіт. Надає інформацію про стан габаритів шляху та дії засобів навігаційного огородження. Сприяє забезпеченню нормальної роботи земкараванів та інших суден на об'єктах, що обслуговуються. Бере участь у прийманні днопоглиблювальних та інших шляхових робіт. Забезпечує належне утримання плавзасобів, знаків, джерел живлення засобів навігаційного огородження морських шляхів, інвентарю та майна поста. Стежить за своєчасним ремонтом засобів навігаційного огородження та їх правильним зберіганням. Контролює проведення необхідних вантажно-розвантажувальних робіт на березі та на плавзасобах. Складає заявки на матеріально-технічне постачання. Веде облік та встановлену звітність.