Категорія - Керівники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Начальник лоцманської служби", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією капітана або лоцмана морського - не менше 3 років. Наявність диплома капітана суден валовою місткістю 3000 і більше (або капітана далекого плавання).

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, правила, нормативні та інші керівні документи з питань безпеки судноплавства, судноводіння, організації суднової служби; Кодекс торговельного мореплавства України; резолюції Міжнародної морської організації (ІМО), що стосуються лоцманської служби; положення міжнародних конвенцій щодо запобігання зіткненню суден (МППСС), запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ) тощо; інструкцію про порядок оформлення документів, пов'язаних із лоцманським проведенням; режим морського судноплавства; місцеві правила плавання; використання сучасних засобів навігації, навігаційне та гідрографічне устаткування районів лоцманського проведення; лоцію морських шляхів на підходах до порту та в прилеглих водах; правила виконання криголамних і лоцманських операцій; Положення про державну морську лоцманську службу; організацію рятувальних операцій на морі та аварійно-рятувальні засоби; обов'язкову постанову порту; англійську мову (морську специфіку); основи організації праці й управління; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює керівництво лоцманською службою під наглядом капітана порту щодо безпеки судноплавства. Забезпечує організацію лоцманських проведень морськими та гирловими фарватерами у районах зі спеціальним режимом плавання на підходах до морських портів та в межах вод цих портів. Здійснює контроль за станом глибин на фарватерах та біля причалів, навігаційного огородження в районах лоцманського проведення та за рівнем води на дільницях фарватеру, які лімітуються. Забезпечує оповіщення мореплавців та лоцманів про зміни навігаційних умов. Організовує технічне навчання лоцманів та підвищення їх кваліфікації. Бере участь у розслідуванні аварійних подій із суднами, що сталися внаслідок лоцманського проведення. Аналізує роботу служби протягом навігації та розробляє заходи, спрямовані на підвищення безпеки лоцманського проведення. Надає пропозиції щодо нагородження працівників, які відзначилися та накладання дисциплінарних стягнень до порушників трудової та технологічної дисципліни, вживання у разі необхідності заходів для відшкодування матеріальних збитків. Веде встановлену документацію.