* *
Інструкція для посади "Кухар судновий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Кухар судновий 4-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи в сфері громадського харчування - не менше 1 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - особливості та організацію харчування моряків у різноманітних умовах плавання;
      - рецептури, вимоги щодо технології приготування, якості, термінів, умов зберігання, порціювання, оформлення й роздачі страв і кулінарних виробів, які вимагають кулінарного оброблення середньої складності;
      - технологію випікання хлібобулочних та кондитерських виробів;
      - основи раціонального харчування;
      - види, властивості та способи оброблення сировини й напівфабрикатів, які використовуються для приготування страв і кулінарних виробів середньої складності;
      - особливості влаштування, обладнання та оснащення камбуза й камбузних підсобних приміщень;
      - будову й правила експлуатації камбузного обладнання та виробничого інвентарю;
      - правила складання меню, замовлень на продукти, ведення обліку й складання товарних звітів;
      - англійську мову в межах кваліфікації-основні знання про будову й обладнання суден.

1.4. Кухар судновий 4-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Кухар судновий 4-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Кухар судновий 4-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Кухар судновий 4-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Готує та роздає їжу членам екіпажу судна.

2.2. Готує страви та кулінарні вироби, які вимагають кулінарного оброблення середньої складності.

2.3. Готує холодні страви, закуски, складні бутерброди; різноманітні салати із свіжих, варених овочів, з м'ясом, рибою; вінегрети; рибу під маринадом; холодці; оселедець натуральний та з гарніром.

2.4. Варить м'ясні, м'ясо-кісткові, рибні та грибні бульйони; заправи, пюреподібні, солодкі та молочні супи.

2.5. Готує різноманітні види пасеровок і соусів (томатний, цибулевий, паровий, молочний тощо); другі страви з м'яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому та смаженому вигляді (м'ясо відварне, рагу, гуляш, тюфтельки, битки в соусі, рибу відварену, смажену, парову, овочі фаршировані, запіканки з овочів, круп тощо); солодкі страви; гарячі та відварені холодні напої.

2.6. Готує прісне, дріжджове тісто та вироби з нього: вареники, пельмені, пиріжки, ватрушки, локшину домашню тощо.

2.7. Бере участь у складанні замовлень на продукти та контролює якість продуктів, які доставляють на судно.

2.8. Бере участь у складанні меню та подає його на затвердження старшому помічнику капітана, а в разі його відсутності - капітану судна.

2.9. Забезпечує утримання в чистоті та порядку камбуза, камбузних підсобних приміщень і обладнання, камбузного посуду та холодильників.

2.10. Вживає заходів щодо своєчасного отримання й необхідного ремонту камбузного інвентарю та іншого майна.

2.11. Випікає хлібобулочні та кондитерські вироби.

2.12. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.13. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Кухар судновий 4-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Кухар судновий 4-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Кухар судновий 4-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Кухар судновий 4-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Кухар судновий 4-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Кухар судновий 4-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Кухар судновий 4-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Кухар судновий 4-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Кухар судновий 4-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Кухар судновий 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Кухар судновий 4-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Кухар судновий 4-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Кухар судновий 4-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Кухар судновий 4-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Кухар судновий 4-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Кухар судновий 4-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.