* *
Інструкція для посади "Кухар судновий 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.
Завантажити у вигляді DOC файлу MS Word

Передмова до посадової інструкції

0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.

0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.

0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.

1. Загальні положення

1.1. Посада "Кухар судновий 5-го розряду" відноситься до категорії "Робітники".

1.2. Кваліфікаційні вимоги - неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією кухаря суднового 4 розряду - не менше 1,5 року. 

1.3. Знає та застосовує у діяльності:
      - рецептури, вимоги щодо технології приготування, якості, термінів, умов зберігання, порціювання, оформлення й роздачі страв і кулінарних виробів, які вимагають складного кулінарного оброблення;
      - технологію випікання хлібобулочних та кондитерських виробів;
      - основи дієтичного харчування;
      - види та способи оброблення сировини для дієтичних страв;
      - способи скорочення втрат і збереження поживної цінності харчових продуктів під час їх теплового оброблення (застосування різноманітних способів нагрівання або обігрівання, створення певного середовища - кислого, солоного тощо);
      - ароматичні речовини та способи їх застосування з метою поліпшення смакових якостей кулінарної продукції;
      - правила складання меню (щоденного, святкового), замовлень на продукти, ведення обліку й складання товарних звітів;
      - раціональний режим роботи різноманітних видів технологічного обладнання суднового харчоблоку;
      - англійську мову в межах кваліфікації;
      - особливості роботи суднових ресторанів;
      - основні знання про будову й обладнання суден.

1.4. Кухар судновий 5-го розряду призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).

1.5. Кухар судновий 5-го розряду підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.6. Кухар судновий 5-го розряду керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ .

1.7. Кухар судновий 5-го розряду під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.

2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки

2.1. Готує й оформлює страви та кулінарні вироби, які вимагають складного кулінарного оброблення, для туристів на пасажирських суднах.

2.2. Готує й оформлює холодні страви: заливні, асорті рибне, м'ясне тощо; супи на прозорих бульйонах із риби, м'яса, птиці, дичини; дієтичні супи на бульйонах, овочевих та фруктових відварах; розсольники; харчо, солянки, окрошки; другі страви з м'яса, птиці, риби (азу, бефстроганов, м'ясо шпиговане в кисло-солодкому соусі, антрекот, котлети натуральні із свинини, баранини, птиця фарширована, риба парова під різними соусами тощо); парові котлети, яєчні каші; соуси (із цибулею, грибами, розсолом, каперсами тощо); солодкі страви (креми, желе тощо).

2.3. Готує пісочне, листкове тісто й вироби з нього: валовани, крутони, тарталетки тощо.

2.4. Готує і оформлює різноманітні дієтичні страви.

2.5. Здійснює роздачу порціонних страв.

2.6. Складає замовлення на продукти та напівфабрикати, контролює якість продуктів, які доставляють на судно.

2.7. Складає меню, товарні звіти.

2.8. Забезпечує утримання в чистоті та порядку приміщень суднового харчоблоку, його технологічного обладнання й виробничого інвентарю, камбузного посуду.

2.9. Випікає хлібобулочні і кондитерські вироби в разі відсутності в штаті судна пекаря.

2.10. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.

2.11. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

3. Права

3.1. Кухар судновий 5-го розряду має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.

3.2. Кухар судновий 5-го розряду має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.

3.3. Кухар судновий 5-го розряду має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.

3.4. Кухар судновий 5-го розряду має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.

3.5. Кухар судновий 5-го розряду має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.

3.6. Кухар судновий 5-го розряду має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.

3.7. Кухар судновий 5-го розряду має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.

3.8. Кухар судновий 5-го розряду має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.9. Кухар судновий 5-го розряду має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.

4. Відповідальність

4.1. Кухар судновий 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.

4.2. Кухар судновий 5-го розряду несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

4.3. Кухар судновий 5-го розряду несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.

4.4. Кухар судновий 5-го розряду несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.

4.5. Кухар судновий 5-го розряду несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.6. Кухар судновий 5-го розряду несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.

4.7. Кухар судновий 5-го розряду несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.