Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач сумішей 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача сумішей 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію і рецептуру приготування суміші для делікатесних та кулінарних соусів, будову і правила експлуатації устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує суміші з багатьох компонентів для делікатесних і кулінарних соусів. Перевіряє якість надходження сировини візуально. Підготовляє сировину, що входить у рецептуру соусів, просіває, миє, подрібнює прянощі на фермері і замочує їх в оцті. Пасирує цибулю, моркву в реакторах. Подрібнює напівфабрикати на вовчку. Дозує компоненти шляхом зважування і обміру, завантажує їх у рецептурно-змішувальну машину. Доводить масу в змішувачі до однорідної консистенції. Веде спостереження за роботою машин та механізмів.