Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Готувач сумішей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією готувача сумішей 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип дії устаткування; рецептуру та технологію приготування суміші; вимоги до якості готової суміші, сировини і напівфабрикатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес змішування твердої, сипучої, пастоподібної, в'язкої сировини і напівфабриката у змішувальних машинах різної конструкції, у ваннах або котлах із різними мішалками до заданої технологією однорідності. Веде процес приготування суміші спецій та прянощів для різних сортів ковбасних виробів відповідно до рецептури і технологічних інструкцій. Готує суміші для концентратів круп'яно-бобових, солодких страв, супів, картопляних крекерів тощо. Підбирає згідно із встановленою рецептурою, дозує, відвантажує, відмірює і завантажує у змішувачі, мішалки, ванни, котли необхідні компоненти сировини і напівфабрикатів. Подрібнює на вовчках або протиральних машинах. Підігріває змішану масу, додає у процесі змішування додаткові компоненти, ароматизуючі речовини, жири, олію, прянощі, спеції і т.п. Контролює і регулює за показаннями контрольно-вимірювальних приладів роботу машин, температуру маси, подачу пари. Визначає органолептично закінчення процесу змішування. Вивантажує готову однорідну масу. Відправляє готову суміш на подальшу обробку.