* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Гірник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і правила експлуатації підштовхувачів верхньої дії, лебідок, затвору бункерів (аварійних) та інших обслуговуючих механізмів; принцип роботи ковшових елеваторів, землесосів; будову всмоктувача і схему пульпопроводів; типи і призначення вагонеток та інших посудин для переміщення, правила і порядок їх відкатки, схему провідних колій, різновиди зчіпок; способи зчіплювання вагонів і причіплювання їх до каната електровоза; призначення розчину і методи його приготування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи під час навантаження та розвантаження вручну або за допомогою механізмів гірничої маси. Обслуговує вагонетки, ковшові елеватори, підштовхувачі верхньої дії, лебідки, землесоси, підйомні кліті тощо.

Приклади робіт
Підкочування та відкочування навантажених і порожніх вагонеток вручну та за допомогою механізмів. Керування підштовхувачами верхньої дії, лебідками, встановленими на робочому місці. Зчіплювання та розчіплювання вагонеток, причіплювання та відчіплювання їх від канату лебідки та електровоза. Встановлення і закріплювання вагонеток у підйомній кліті. Допомога стовбуровому шахти у забезпеченні правильного і безпечного навантажування і розвантажування підйомної кліті. Навантажування та розвантажування матеріалів. Допоміжні роботи під час пересування рейок вузької колії пересувачем, формування та розформування складових вагонеток та інші аналогічні роботи. Переведення стрілок. Піднімання зсунутих з рейок вузької колії вагонеток, вагонів. Очищення вагонеток, навантажувальних площадок, машин, механізмів від гірничої породи, бетону, цементного розчину відбійним молотком та вручну. Збирання затупленого інструмента і доставка його до майстерні. Очищення гірничих виробок підземних споруд вручну, навантаження різних будівельних відходів та розсипаної породи до вагонеток. Усунення дрібних несправностей у роботі машин і механізмів, що обслуговує. Приймання, зберігання і видавання малоцінного інструмента.