* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Гірник підземний 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи навантажувально-розвантажувальних пристроїв, лебідок, підштовхувачів, конвеєрів, пристроїв, правила роботи з ними; типи вагонеток і зчіплювальних пристроїв, приладів для осланцювання і побілки виробок, правила експлуатації канатної обкатки; правила перевезення людей та вантажів; раціональні і безпечні заходи з пропуску гірничої маси скатами; способи улаштування дерев'яних помостів; схеми відкатки та колійних маршрутів; профіль колії на дільниці, що обслуговується; правила регулювання руху поїздів; навантажування, розвантажування та відкатки вагонеток; схему вентиляції і напрямок виходу струменя шахтою; правила зберігання, транспортування, перенесення вибухових матеріалів гірничими виробками, властивості вибухових матеріалів, улаштування захисних засобів і правила розміщення постів; встановлену сигналізацію під час проведення вибухових робіт; правила зберігання вибухових матеріалів на місці проведення вибухових робіт та на інших об'єктах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує підкочування та відкочування завантажених й порожніх вагонеток із застосуванням лебідок, підштовхувачів верхньої дії та вручну. Приймає та направляє вагонетки через заїзд та плити. Зчіплює і розчіплює вагонетки та вантажні площадки, переводить стрілки. Супроводжує потяги та окремі вагони. Приймає та подає звукові та видимі сигнали. Підіймає вагонетки, вагони, що зійшли з рейок. Допомагає стовбуровому у його роботі під час спостереження за правильним і безпечним проведенням навантажування і розвантажування підйомної кліті. Зачищає грунт, листи, дерев'яні настили скатів, пропускає по них корисні копалини. Виконує допоміжні роботи під час скреперування гірничої маси, формування та розформування ешелонів. Керує гальмівною бремсберговою установкою, наглядає за її роботою, станом канату, роликів, рейки, гальмового шківу і сигнального пристрою, змащує підшипники гальмового шківу. Доставляє вибухові речовини під наглядом підривника до місця виконання вибухових робіт. Керує та обслуговує гідроелеватор, пускає та зупиняє його, усуває дрібні несправності у його роботі. Спостерігає за надходженням пульпи до зупфу гідроелеваторів і землесосів, вилучає з пульпи сторонні предмети. Очищує горловини всмоктувача. Бере участь у ремонті машин, механізмів, пристроїв, які обслуговує. Очищає підземні споруди вручну. Викачує воду ручними насосами. Перевіряє щільність завантаження вагонеток. Доставляє буровий інструмент, матеріали.

Приклади робіт
Обслуговування лебідок, підштовхувачів та інших пристроїв під час виконання гірничих робіт.