Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Тунельний робітник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тунельного робітника 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову механізмів, які застосовуються, схеми раціонального розташування шпурів; типи тунельних обробок; основні конструкції гідроізоляційних покривів, правила нанесення мастик і наклейки рулонних матеріалів; способи карбувальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює буріння шпурів бурильними молотками в обробці тунелів і шахт. Розмічає місця для буріння згідно з картою ліквідації течі. Карбує шви розширювальним цементом і свинцем. Замінює пробки і болтові з'єднання. Здійснює ізоляцію стін склепінь підземних споруд і лотків рулонними матеріалами на мастиках. Відводить течу з улаштуванням підвісних коробів, трубок із закладанням в конструкцію. Ліквідує вихід розчинів на поверхню.