Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Готувач харчової сировини 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією готувача харчової сировини 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила обслуговування й регулювання застосовуваних машин, пристроїв і устаткування; режими розморожування, вимочування, промивання оброблюваної сировини; правила приготування розчинів потрібної концентрації; температурні режими підігрівання різних продуктів; необхідний тиск пари; правила експлуатації посудин під тиском; правила очищення лугом і промивання від нього овочів та фруктів; вимоги до якості оброблюваної сировини та її обробки; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує сировину для харчових виробництв за допомогою машин, пристосувань та устаткування. Очищає овочі і фрукти. Наколює плоди на машинах. Висвірдлює качани головок капусти на свердлильних верстатах. Підігріває продукти за допомогою різних підігрівників для підготовки до консервування. Розкладає морожені субпродукти на стелажах або на столах для розморожування. Стежить за процесом розморожування. Вимочує, промиває продукцію до повного видалення забруднень у ваннах, підготовляє її і заливає водою з додаванням кислоти. Стежить за процесом обробки. Регулює обслуговуване устаткування. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.