* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Варник електроізоляційних лаків, смол та мастик 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією варника електроізоляційних лаків, смол та мастик 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії варильних котлів, феноловиплавителів та вагів; технологічний процес варіння основних лаків, смол та мастик, їх рецептуру; властивості, призначення та технічні вимоги до основних видів сировини, лаків, мастик та смол; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; види браку, які можуть виникнути в процесі варіння, способи їх виявлення та запобігання; форми ведення запису режимів варіння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння масляно-бітумних лаків та напівфабрикатів на основі лляних та напіввисихаючих масел, емалевих лаків, бітумних та церезинових компаундів, фенольно- та крезольно-формальдегідних безспиртових смол, сикативів. Готує устаткування до роботи. Зважує, дозує та завантажує сировину та напівфабрикати у варильні котли. Регулює температуру варіння за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Визначає готовність смол, мастик та лаків. Фільтрує та зливає лаки у приймальні ємності для відстою та зберігання. Записує режими варіння у спеціальному журналі.