* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів 3 розряду - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: детальну будову основного і допоміжного устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів; схеми основних трубопроводів котельних агрегатів; правила виконання робіт з регулювання і центрування відремонтованого устаткування; основні дефекти устаткування і методи їх усунення; правила вальцювання труб: технічні умови на ремонт, складання і виготовлення складних деталей і вузлів котельного і пилоприготувального устаткування; будову підшипників ковзання і кочення, області застосування труб, виготовлених різними способами (шовні, безшовні, катані, суцільнотягнуті); конструктивні особливості спеціального інструменту, пристроїв і устаткування, що застосовується для ремонту устаткування; вимоги до конструкцій котлів і до матеріалів, що застосовуються для виготовлення котлів, пароперегрівачів, економайзерів, посудин і трубопроводів, що працюють під тиском; правила випробовування посудин і трубопроводів; вимоги правил безпеки в газовому господарстві; основні положення планово-запобіжного ремонту устаткування; порядок організації роботи ланки; основи електротехніки, механіки, гідравліки, теплотехніки, матеріалознавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, складання, регулювання, випробовування вузлів і механізмів основного і допоміжного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів середньої складності із застосуванням складного, пневматичного і електрифікованого інструменту, спеціальних пристроїв, устаткування і засобів вимірювань. Виготовляє різні установочні та розмічальні шаблони. Бере участь у гідравлічному випробовуванні відремонтованого устаткування. Здійснює слюсарну обробку деталей за 7 - 10 квалітетами (2 - 3 класами точності) з підгонкою і доводкою, кисневе і повітряно-плазменне прямолінійне і фігурне різання складних деталей з різних сталей. Проводить необхідні вимірювання під час ремонту поверхонь нагрівання, обертових механізмів, пилоприготувальних і топкових пристроїв. Прокладає за кресленнями і схемами трубопроводи всіх категорій з додержанням технічних умов. Виявляє і усуває дефекти, що виникають на устаткуванні. Виконує складальні, реконструктивні і монтажні роботи на станційних трубопроводах і арматурі в діючих цехах електростанції. Виконує такелажні роботи з вертикального і горизонтального переміщення вузлів і деталей за допомогою вантажопідйомних механізмів і спеціальних пристроїв, випробовування такелажного устаткування і оснащення. Бере участь у виконанні газонебезпечних робіт.

Приклади робіт
Арматура високого тиску - притирання ущільнюючих кілець сідла і клапана, випробовування на щільність. Апаратура нафтохімічна (резервуари, сепаратори, посудини тощо) - вирізання отвору зі скошенням кромок. Вентилятори - перевірка щільності завитків. Відповідальні конструкції - поверхневе різання дефектів з підготовленням кромок під зварювання. Деталі з листової сталі товщиною понад 60 мм - вирізання вручну за розміткою. Деталі складної конфігурації з листової сталі з оброблюванням кромок під зварювання - різання. Ділянки труб дефектні - виготовлення вставки, стикування. Димососи і вентилятори - ремонт робочих коліс із заміною лопаток, виготовлення лопаток і направних апаратів. Електрофільтри - ремонт механізмів струшування. Елементи мультициклонів і мокрих скруберів - заміна. Живильники пилу - капітальний ремонт. Змійовики економайзерів і пароперегрівачів - заміна ділянок труб, виготовлення і складання. Листи - одностороннє оброблювання кромок. Млини шарові та шахтні - заміна броні, капітальний ремонт. Обертові механізми - центрування з електродвигуном. Пальники пиловугільні різних систем - заміна. Підшипники - перезаливання вкладишу, визначення зазорів. Плази для труб поверхонь нагрівання високого тиску - розмічання і виготовлення. Стики зварні - установлення нагрівальних пристроїв, зачеканення термопар і термообробка за заданим режимом. Талі, електротельфери - зняття з монорельса і установлення, ремонт із заміною спрацьованих вузлів і деталей. Кран-балка, кран-укосини, електролебідки - ремонт механізмів і елементів металоконструкцій. Труби - різання зі скошенням кромок. Труби і змійовики - опресування. Шахти змивні шлакові - випробовування на щільність. Шнеки - капітальний ремонт.