* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування котельних та пилопідготовчих цехів 4 розряду - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на розбирання, ремонт, складання, випробовування, врегулювання, виготовлення особливо складних деталей і вузлів котельного і пилоприготувального устаткування; правила, прийоми випробовування устаткування і окремих його вузлів; статичне і динамічне балансування роторів; правила гідравлічного випробовування котлоагрегатів, окремих труб, змійовиків, трубопроводів; норми спрацювання окремих елементів і деталей котлоагрегату; правила виведення устаткування в ремонт, оформлення наряду-допуску; правила відбракування труб, спрацьованих вузлів обертових механізмів; методи термооброблення зварних стиків і місць вигинів труб з легованої сталі; вимоги до фланцевих з'єднань, лючкових затворів і ущільнюючих поверхонь в арматурі, до трубопроводів, що працюють під тиском, до робочих механізмів, до складних вантажопідйомних механізмів, до вантажозахватних пристроїв; особливості складання, центрування зубчатих передач; заходи щодо запобігання передчасному спрацюванню труб поверхонь нагрівання, броні млинів і димососів підшипників та інших деталей; правила проведення такелажних робіт у цеху; технічні умови на розбирання, ремонт, складання; випробовування, регулювання, виготовлення особливо складних деталей і вузлів вантажопідйомних механізмів, на випробовування вантажопідйомних механізмів; заходи щодо запобігання передчасному спрацюванню підшипників та інших деталей вантажопідйомних механізмів (ВПМ); порядок організації і роботи бригади; нормування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт, реконструкцію, складання, випробовування, регулювання, налагодження складних вузлів, деталей і механізмів основного і допоміжного устаткування: поверхонь нагрівання, барабанів котлів, колекторів, механізмів пилоприготування і подавання палива, трубопроводів пари, води, газу, мазуту і арматури різних параметрів. Здійснює розбирання, ремонт і складання вузлів вантажопідйомних машин і механізмів: редуктора головного і допоміжного піднімання і пересування крану і візка; механізму пересування крану і візка; крюкових підвісок, вантажних барабанів вантажопідйомністю до Q = 0,5...125 тн, заміну сталевих канатів. Проводить повний або частковий технічний огляд, а також підготовку до них. Виконує ремонт нескладних металоконструкцій і огорож, ремонт, відновлення і складання складних вузлів вантажопідйомних машин і механізмів, регулювання, випробовування, налагодження і здавання їх в експлуатацію. Здійснює слюсарну обробку деталей за 6 - 7 квалітетами (1 - 2 класами точності) з підгонкою і доводкою. Перевіряє в роботі обертові механізми, визначає величину вібрації і причини її виникнення, усуває вібрацію. Бере участь у гідравлічному випробовуванні котлоагрегату. Виявляє дефекти, визначає причини і ступінь спрацювання окремих вузлів і деталей устаткування, арматури. Визначає придатність деталей до подальшої роботи, можливість їх відновлення. Робить розмітку особливо складних деталей. Перевіряє роботу основного і допоміжного устаткування після ремонту і здає його в експлуатацію. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання і установлення особливо складних і відповідальних вузлів, деталей і елементів устаткування. Виконує газонебезпечні роботи.

Приклади робіт
Димососи, вентилятори, насоси, редуктори - статичне і динамічне балансування роторів і окремих коліс. Електрофільтри - випробовування після ремонту. Електротельфери, електроталі - розбирання і складання на місці установлення, ремонт і техобслуговування. Засувки парових котлів - розбирання, ревізія, відновлення деталей ущільнення. Заміна сталевих канатів, шківів, ревізія крюкових підвісок із заміною спрацьованих деталей. Імпульсно-запобіжні пристрої котлів - ревізія, ремонт. Клапани важільні, запобіжні - ревізія, ремонт. Колектори котлів - заміна. Котли різних систем - зовнішній і внутрішній огляд. Млини - випробовування на холостому ході. Повітропідігрівачі регенеративні - ремонт і заміна труб з опресуванням на щільність. Регулятори перегріву пари й живлення - ревізія. Редуктори - капітальний ремонт із заміною черв'ячних пар і циліндричних зубчатих коліс з підгонкою і регулюванням їх для парної роботи. Редуктори - ремонт із заміною спрацьованих деталей. Щоглові підйомники, крани - монтаж механічного устаткування опорно-направних секцій, розбирання, регулювання, налагодження всіх вузлів.