* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Давильник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією давильника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, кінематичні схеми та правила налагодження токарно-давильних та розкочувальних верстатів різних типів та правила перевірки їх на точність; конструкцію універсальних та спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів; конструкцію і способи виготовлення всіляких патронів для токарно-давильних робіт, правила контролю спеціальних оправок та пристроїв; способи установлення і вивіряння заготовок та деталей; основні властивості різних металів під час витягування; основи теорії різання металів в межах роботи, яку виконує; геометрію, правила термооброблення та доведення нормального та спеціального інструменту; види та призначення термічного оброблення металів; систему допусків та посадок, квалітети та параметри шорсткості (класів точності та чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє на токарно-давильних верстатах складні за конфігурацією деталі та вироби з допусками за 8-10 квалітетами (3-м класом точності) з діаметром понад 400 мм з дюралюмінію, латуні та низьколегованої сталі з глибиною витягування понад половини діаметра, виробів з корозійно-легованої сталі з діаметром понад 400 мм з різною глибиною витягування; із твердих сплавів, тугоплавких і дорогоцінних металів та їх сплавів з різним діаметром та різною глибиною витягування. Виготовляє складні деталі для мідних духових інструментів методом глибокого витягування на токарно-давильному верстаті давильником вручну. Забезпечує рівномірну товщину стінок та одночасне ущільнення металу давильником по всій довжині деталей. Утворює необхідні резонуючі властивості. Виконує експериментальні та дослідні роботи з видавлювання складних контурів з застосуванням розбірних патронів. Виготовляє складні дерев'яні патрони для видавлювання зразків нових виробів. Видавлює вручну з підігріванням тонкостінні деталі з різних матеріалів. Виготовляє на напівавтоматичних та автоматичних верстатах, верстатах з програмним керуванням деталі та вироби з діаметром до 1200 мм. Налагоджує верстати.

Приклади робіт
Вироби художньо-ювелірні з дорогоцінних та кольорових металів - виготовлення. Диски для коліс - видавлювання. Катоди з внутрішньою та зовнішньою сферою - видавлювання. Ковпачки саксофонів та кларнетів - давильні роботи, глибоке витягування та нагартування. Лійки конусні, чашки плоскодонні, перегінні апарати та їх системи з тугоплавких та дорогоцінних металів - видавлювання з відпалом. Манжети кінцеві - видавлювання з підрізанням бортика. Обичайки - видавлювання. Обтічники спеціальні розрізні - видавлювання. Патрубки вхідні - видавлювання. Пудрениці, чарки горілчані та лікерні, вази та інші ювелірні вироби - видавлювання. Ребра жорсткості до живильників, кришки до пальцеподібних тиглів - витягування. Рефлектори та рами прожекторів - видавлювання. Розтруби, головки розтрубів сигнальних інструментів, труб, горнів, ковпачків - глибоке витягування, нагартування, шліфування. Оболонки дифузорів - видавлювання. Самовари всіх розмірів та конструкцій, відра для охолодження шампанських вин - видавлювання. Тарілки оркестрові - давильні роботи, нагартування, шліфування. Тиглі з дорогоцінних металів та сплавів - вдавлювання з відпалом. Труби відкриті з двох боків - видавлювання різьби по всій глибині. Цоколі ламп - видавлювання по гвинтовій лінії. Шланги гнучкі з гофрами - видавлювання по гвинтовій лінії. Шпангоути - видавлювання.