* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Давильник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією давильника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила підналагодження різних токарно-давильних верстатів; будову найбільш розповсюджених універсальних та спеціальних пристроїв, контрольно-вимірювальних та різальних інструментів; правила заточування та установлення різального інструменту; основні властивості чорних та кольорових металів під час витягування; властивості металів та дерева для виготовлення патронів, які обробляє; допуски і посадки, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє на токарно-давильних верстатах середньої складності за конфігурацією деталі та вироби з допусками за 8-11 квалітетами (3-4 класами точності) з дюралюмінію, латуні та низьколегованої сталі з діаметром понад 300 до 400 мм, з глибиною витягування понад половини діаметра, з діаметром понад 400 мм, з глибиною витягування до половини діаметра; з корозійностійкої сталі з діаметром до 300 мм з глибиною витягування понад половини діаметра, з діаметром понад 300 до 400 мм, з різною глибиною витягування; з твердих сплавів тугоплавких та дорогоцінних металів та їх сплавів з різним діаметром та різною глибиною витягування. Видавлює на давильних верстатах сферичні, конічні та циліндричні поверхні виробів з застосуванням простих та розбірних патронів з ручною подачею інструменту. Підналагоджує верстати.

Приклади робіт
Вершковики, молочники, кофейники, ікорниці - видавлювання, наведення та закатування горловини. Вироби порожнисті - видавлювання різьби за допомогою ролика та мітчика. Відбивачі сигнальних ліхтарів - видавлювання. Іграшки металеві - видавлювання. Ковпачки та кришки - попереднє видавлювання, відпал, остаточне видавлювання. Корпуси тазів, полоскательниць, каструль великих розмірів - видавлювання. Кулі різних діаметрів - видавлювання. Обтічники кута шасі, обтічники для спицевих коліс, штуцери алюмінієві, коробки роликові, кільця карбюратора - видавлювання з глибоким витягуванням. Поверхні конусні деталей центрифуг діаметром понад 300 мм - видавлювання. Футляри печей - видавлювання напівкруглих виступів.