Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Автоматник холодновисаджувальних автоматів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією автоматника холодновисаджувальних автоматів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та призначення механізмів, автоматів, які обслуговує, та їх кінематичні схеми; призначення та правила застосування універсальних та спеціальних пристроїв, середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Висаджує на двоударних холодновисаджувальних та гайкопробивних автоматах заготовки болтів, заклепок, гвинтів та інших виробів з довжиною висаджувальної частини понад двох до чотирьох діаметрів дроту (прутка). Виготовляє цвяхи, текси та шплінти на цвяхових автоматах типу "Вафіос-70". Виготовляє гвинти, шурупи, дюбелі та пружини шайб на автоматах-комбайнах та устаткуванні в потоковій лінії. Виготовляє профілі з пруткового металу в холодному стані на верстатах-автоматах. Гне гаки кріпильних виробів на верстаті. Висаджує на автоматах різної конструкції деталі та вироби за 8-11 квалітетами (3-4 класами точності). Висаджує вироби (заклепки) з пустотілим стрижнем в одній матриці. Перевіряє деталі, які виготовляє, за зразком або шаблоном універсальним та спеціальним вимірювальним інструментом. Стежить за станом різального інструменту, системою змазування та охолодження. Обрізає головки болтів на спеціальних обрізувальних автоматах. Підналагоджує двоударні холодновисаджувальні та гайкопробивні автомати.