Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Автоматник холодновисаджувальних автоматів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією автоматника холодновисаджувальних автоматів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматів, які обслуговує; технічні вимоги до деталей, які виготовляє; будову контрольно-вимірювальних інструментів середньої складності; допуски і посадки, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення); механічні властивості металів та матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Висаджує на багатоударних холодновисаджувальних та гайкопробивних автоматах з роз'ємною матрицею вироби з довжиною висаджувальної частини понад чотирьох діаметрів дроту (прутка). Висаджує, накатує, обрізає, нарізає болти, гайки та інші вироби із заготовок з діаметром до 17 мм на багатопозиційних, комбінованих, калібрувальних автоматах та автоматах-комбайнах. Виготовляє цвяхи або текси на цвяхових автоматах усіх типів, крім "Вафіос-70". Висаджує гвинти з прямим та хрестоподібним шліцом та болти з внутрішнім шестигранником на болтовисаджувальних автоматах. Висаджує тяги, спеціальні болти та інші аналогічні вироби на пресах-напівавтоматах. Висаджує зірочки на двоударному висаджувальному та обрізувальному автоматах. Висаджує заклепки з пустотілим стрижнем в двох матрицях. Висаджує на автоматах різних конструкцій деталі та вироби за 7-10 квалітетами (2-3 класом точності). Висаджує монометалеві контакти з дорогоцінних металів та їх сплавів на автоматах різних конструкцій. Підналагоджує багатоударні холодновисаджувальні та гайкопробивні автомати.