Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Чеканник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією чеканника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи пневматичних апаратів та молотків різних типів; механічні властивості заклепувальної сталі; допустимий тиск в повітряній мережі для нормальної роботи пневматичного інструменту; технічні умови приймання швів після чеканення; способи випробування швів; будову універсальних та спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Чеканить та підчеканює шви і головки заклепок вручну або пневматичними апаратами у відповідальних посудинах та апаратах, які працюють під тиском понад 300 до 800 кПа (понад 3 до 8 атм.). Виконує чеканення та підчеканення у важкодоступних місцях. Обрубує кромки швів під чеканення склепаних листів та виробів. Виявляє та усуває під час випробування дефекти чеканення. Налагоджує та регулює інструмент і пристрої. Випробовує цистерни, відсіки водою тиском до 150 кПа (1,5 атм.) та повітрям тиском до 30 кПа (0,3 атм.).

Приклади робіт
Ємності для наливання рідини, виготовлені з листа товщиною понад 6 мм - чеканення та підчеканення швів та головок заклепок. Заклепки в з'єднаннях, які випробовуються стисненим повітрям - чеканення. Заклепки потайні та напівпотайні - чеканення та підчеканення головок під тиск. Ілюмінатори, кришки, надбудови - чеканення. Кромки зовнішніх та внутрішніх швів - чеканення та підчеканення. Листи накладні по зовнішньому обшиванню та палубі - чеканення. Обшивка зовнішня та палуби - чеканення. Штуцери та труби з діаметром понад 75 до 150 мм - підчеканення та відбортовка.