Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Чеканник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією чеканника 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи пневматичного молотка; призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних пристроїв та контрольно-вимірювальних інструментів для чеканення та рубання кромок; способи та прийоми чеканення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Чеканить зовнішні шви та головки заклепок вручну або пневматичним молотком в посудинах і апаратах, які працюють під тиском до 300 кПа (3 атм.). Випробовує на щільність шви виробів та усуває дефекти чеканення, які виявлені під час випробування. Обрубує краї шва під чеканення роз'єднаних листів та деталей.

Приклади робіт
Ємності для наливання рідини, які виготовлені з листа товщиною до 6 мм - чеканення швів та головок заклепок. Заглушки - установлення. Котли та резервуари - чеканення швів і головок заклепок. Наклепки, фланці на конструкціях - чеканення. Штуцери та труби з діаметром до 75 мм - відбортовка та чеканення.