* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Чеканник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією чеканника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та кінематичні схеми пневматичних апаратів та карбувальних пресів; способи випробування виробів та технічні умови приймання швів; вимоги до непроникності відсіків суден; технічні умови чеканення алюмінієвих сплавів; конструкцію спеціальних та універсальних пристроїв; систему змащування пневматичних інструментів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Чеканить та підчеканює пневматичними апаратами та вручну всі види швів і головок заклепок в посудинах, апаратах, які працюють під тиском понад 800 до 1200 кПа (понад 8 до 12 атм.), та в корпусних конструкціях. Виконує плоске та об'ємне чеканення на карбувальних пресах. Виправляє дефекти чеканення, які виявлені під час випробування та здавання виробів. Випробовує цистерни, відсіки водою тиском понад 150 кПа (1,5 атм.) та повітрям тиском понад 30 кПа (0,3 атм.).

Приклади робіт
Двері клінкетні - випробування непроникності. Заклепки потайні та напівпотайні, краї зовнішніх і внутрішніх швів - чеканення та підчеканення. Лопаті гідротурбін - прирубання за діаметральним поясом під шаблон. Цистерни, резервуари та баки, виготовлені з алюмінієвих сплавів, під паливні та мастильні матеріали - чеканення та випробування на герметичність. Шви, які працюють під високим тиском, - чеканення та підчеканення. Штуцери і труби діаметром понад 150 мм - підчеканення та відбортовка.