Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер котельних, холодноштампувальних і давильних робіт 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила та способи перевірки простих деталей та вузлів, технічні умови та державні стандарти на деталі середньої складності, які приймає, після виконання котельних, холодно-штампувальних та давильних робіт, сертифікати на метал; основи технологічного процесу котельних, холодноштампувальних та давильних робіт; будову штампів та іншого котельного, холодноштампувального та давильного устаткування; призначення та умови застосування простих і середньої складності контрольно-вимірювальних інструментів; механічні властивості металів, які застосовуються в деталях та вузлах під час виконання котельних, холодноштампувальних та давильних робіт; види та причини корозії; класифікацію та види браку з основних операцій; основні відомості про допуски та посадки, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує операційне та остаточне приймання дрібних простих деталей, контроль та приймання великих деталей та вузлів середньої складності зі сталі різних марок, кольорових металів та їх сплавів після виконання котельних, холодноштампувальних та давильних робіт. Перевіряє деталі та вузли за зовнішнім виглядом та за допомогою контрольно-вимірювальних інструментів та пристроїв. Читає креслення деталей та вузлів середньої складності. Візуально виявляє якість матеріалів, які застосовує під час штампування.

Приклади робіт
Апарати з різними з'єднаннями - приймання після складання. Вироби капсюльного виробництва - контроль після штампування. Контакти та пелюстки - контроль та приймання після штампування. Конструкції холодильників прокатних станів - контроль після клепання. Корпуси муфт зчеплення - контроль після штампування. Корпуси тазів, полоскательниць, каструль - контроль після видавлювання. Повітронапрямні пристрої допоміжних котлів - приймання після складання. Сегменти статорів, роторів та якорів електричних машин - контроль після штампування. Щелепи грейфера - контроль після клепання та складання.