Категорія - Робітники |  Галузь - Хіміко-фотографічні виробництва
Інструкція для посади "Апаратник жироочищення 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 29. Хіміко-фотографічні виробництва", що затверджен Наказом Міністерства промислової політики України 28.09.2006 N 308. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника жироочищення 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему процесу жироочищення; фізико-хімічні властивості технічного жиру і розчинників; правила та заходи обережності під час роботи з отруйними розчинниками та кислотою; будову основного та допоміжного устаткування; прийоми роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес очищення технічного жиру методом упарювання та осадження. Попередньо відстоює та видаляє забруднену воду через жироуловлювач. Видаляє білкові речовини зі сторонніми домішками після повторного відстоювання. Контролює температурний режим. Відбирає проби на ступінь чистоти жиру. Визначає сортність товарного технічного жиру. Веде технологічний журнал. Веде облік технічного жиру. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.