Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник дерев'яних моделей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника дерев'яних моделей 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову деревообробних верстатів, які обслуговує; припуски на усадку різних металів та механічне оброблення; властивості різних порід дерева; складний різальний інструмент та правила його заточування та доведення; способи формування нескладних деталей; будову контрольно-вимірювального інструменту; основні види та способи в'язання моделей та стрижневих ящиків; розрахунок ливникової системи; допуски і посадки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє дерев'яні моделі середньої складності з декількома стрижневими ящиками, з від'ємними частинами та внутрішніми камерами простої форми. Розмічає та креслить в натуральну величину моделі і стрижневі ящики середньої складності. Виготовляє складні розмічувальні та обробні шаблони. Виготовляє прості пристрої для оброблення моделей і стрижневих ящиків. Ремонтує моделі та стрижневі ящики середньої складності. Виготовляє на деревообробних верстатах заготовки та окремі деталі складних моделей та стрижневих ящиків. Виготовляє складні моделі спільно з модельником дерев'яних моделей вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Виготовлення-дерев'яних моделей: Барабани канатні з діаметром до 1000 мм. Бігуни підкранові. Блоки канатні та ланцюгові з діаметром до 1000 мм. Важелі довжиною понад 300 мм. Виливниці для зливків масою до 1,5 т. Вкладиші з діаметром понад 500 мм. Втулки з діаметром понад 500 мм та довжиною понад 1000 мм. Дверці та рамки опалювальних печей. Жолоби доменні та мартенівські прямі. Кільця поршневі з діаметром понад 500 мм. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром понад 700 до 2000 мм. Колодки взуттєві простих фасонів. Коробки зуборізні прецизійних верстатів. Коробки "Нортон" токарно-гвинторізних верстатів. Корпуси поперечно-стругальних верстатів. Корпуси клапанів та засувок. Корпуси та кришки редукторів довжиною до 700 мм. Косинці та кронштейни розміром понад 300 мм. Кришки круглі з діаметром понад 200 мм. Кришки люків. Лещата слюсарні. Маховики та шківи з кривими спицями з діаметром. Маховики та шківи з прямими спицями з діаметром понад 500 мм. Опоки з фасонними ребрами. Плити для печей, кронштейни магнето трактора, болванки, шестірні токарного верстата, штуцери масляної та водяної арматури тракторів. Поршні двигунів з діаметром до 500 мм. Сектор балера стерна. Супорти металорізальних верстатів. Фартухи токарно-гвинторізних верстатів.