Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Модельник дерев'яних моделей 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією модельника дерев'яних моделей 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії деревообробних верстатів, які обслуговує; основні види та способи в'язання та склеювання частин моделей та стрижневих ящиків; вимоги до якості моделей; правила доведення простого різального інструменту; призначення і умови застосування електричного і пневматичного інструменту, припуски на усадку, механічне оброблення та їх позначення на кресленнях; призначення і правила застосування контрольно-вимірювальних приладів і інструментів; загальні відомості про допуски і посадки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє прості дерев'яні моделі і стрижневі ящики з невеликим числом криволінійних поверхонь за кресленнями та ескізами та ремонтує їх. Розмічає прості моделі і стрижневі ящики. Креслить в натуральну величину прості моделі та стрижневі ящики. Виготовляє прості шаблони для формування та вивіряння стрижневих ящиків і оброблення нескладних моделей. Виготовляє на деревообробних верстатах заготовки та окремі деталі для моделей і стрижневих ящиків середньої складності. Підбирає необхідні лісоматеріали для виготовлення моделей, стрижневих ящиків і шаблонів. Виконує окремі операції з виготовлення моделей середньої складності під керівництвом модельника дерев'яних моделей вищої кваліфікації.

Приклади робіт
Виготовлення дерев'яних моделей: Барабани для поршневих кілець. Важелі прості довжиною до 300 мм. Вантаж баластний. Вкладиші з діаметром понад 150 до 500 мм. Втулки з діаметром понад 200 до 500 мм, довжиною понад 100 до 1000 мм. Кільця поршневі та золотникові з діаметром понад 200 до 500 мм. Колеса з гладким ободом однодискові з діаметром до 700 мм. Кронштейни токарно-гвинторізних верстатів. Кришки квадратні розміром 200 х 200 мм, круглі з діаметром до 200 мм. Кришки підшипників для будь-яких верстатів. Косинці та кронштейни розміром до 300 мм. Маховики та шківи з прямими спицями з діаметром до 500 мм. Ковадло ковальське. Опори прямокутні. Плити різні з ребрами розміром до 1000 х 1000 мм. Плити штампів верхні і нижні. Покажчики рівноваги вагів для рейок. Приклони. Стояки вагів для рейок. Стояки вагів для зважування труб. Трійники, плити, колосники, гайки. Шестірні прості малі.