* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер у ливарному виробництві 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера у ливарному виробництві 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на відливки, ливарні матеріали, складні моделі та стрижневі ящики; технологічні процеси ручного та машинного формування деталей середньої складності і способи їх лиття; принцип роботи плавильних та електроплавильних печей основних типів; розміри припусків на лінійну усадку і механічне оброблення; марки металів та матеріалів та їх механічні властивості; особливості лиття в кокілі і в оболонкові форми за виплавними моделями; технологічний процес виготовлення моделей, які застосовує, і стрижневих ящиків; будову та спосіб застосування контрольно-вимірювальних приладів, інструментів та пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає великі відливки після вибивання та обрубування, дерев'яні та металеві моделі середньої величини і складності з простими стрижневими ящиками та від'ємними частинами, з перевіркою правильності розташування знаків, рознімань та від'ємних частин. Контролює та приймає легкоплавку масу, оболонки та напівформи. Перевіряє моделі, стрижневі ящики і шаблони залежно від способу формування. Визначає відповідність якості відливок технічним умовам. Контролює додержання технологічних інструкцій. Контролює складні деталі з кольорових металів, сплавів і пластмас, відлитих під тиском. Розмічає прості моделі та кокілі за кресленнями. Маркує моделі та стрижневі ящики. Веде облік і звітність якості та кількості прийнятої та забраковано продукції.

Приклади робіт
Контроль та приймання: Барабани кранові діаметром понад 1000 мм і довжиною понад 1500 мм. Барабани гальмові, труби водопровідні, хрестовини, розтруби водяних насосів. Втулки діаметром понад 500 мм. Виливниці для зливків масою понад 25 т. Картери двигунів. Колектори вихлопні та всмоктувальні двигунів. Корпуси клапанів, кожухів, кронштейни середньої складності. Кришки, коробки, стакани. Маховики з прямими спицями та шківи діаметром понад 1500 мм. Маховики з кривими спицями діаметром понад 300 мм. Рами фундаментні дизелів потужністю до 1472 кВт (2000 к.с.). Різці прямі та фігурні. Станини кувальних машин та металообробних верстатів масою до 15 т. Палети агломераційних машин. Тарілки, сорочки середньої складності. Труби. Шестірні з литим зубом діаметром понад 500 мм. Якорі, обтічники, кнехти, розподільні коробки, корпуси та кришки редукторів.