* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер у ливарному виробництві 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на продукцію, яку приймає, і на основні матеріали; способи формування за моделями, плитами і шаблонами по-сухому і по-сирому в ґрунті, в парних багаторознімальних опоках; номенклатуру марок металу, який відливається; ступінь щільності набивання та просушування форм; типи виливниць, які застосовує; способи виготовлення простих моделей та стрижневих ящиків, позначення на кресленнях припусків на лінійну усадку, механічне оброблення та розміри припусків; основні відомості про допуски та квалітети; умовні позначення маркування; призначення і умови застосування контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає відливки, зібрані форми з перевіркою правильності установлення стрижнів, місць розташування і перетину ливників, випорів, додатків, газовідводів, а також простих дерев'яних та металевих моделей з малим числом стрижневих ящиків простої конфігурації та формувальних шаблонів за кресленнями, ескізами та зразками. Відбирає проби вихідних формувальних та стрижневих матеріалів, зразків плавок для аналізу. Контролює якість виливниць, піддонів та правильність перенесення маркування; видаляє поверхневі дефекти на зливках. Контролює та приймає стрижні та моделі з легкоплавкого матеріалу для нескладних виробів. Визначає придатність та відповідність технічним умовам вихідних формувальних, стрижневих матеріалів та моделей, які перевіряє, для формувальних робіт в опоках і ґрунті. Визначає вади деревини за зовнішнім виглядом та ступінь їх придатності для виготовлення моделей та стрижневих ящиків. Контролює газопроникність та вологість формувальних та стрижневих сумішей. Розмічає прості моделі та кокілі за кресленнями. Маркує моделі та стрижневі ящики.

Приклади робіт
Контроль та приймання: Барабани кранові діаметром до 1000 мм та довжиною до 1500 мм і бігуни підкранові. Ванни побутові. Втулки діаметром до 500 мм. Державки для різців, рукояток та ключі. Виливниці для зливків масою до 25 т. Інструмент металорізальний - свердла, розгортки, зенкери. Колеса та шестірні з гладким ободом. Корпуси підшипників. Маховики та шківи діаметром до 1500 мм і з кривими спицями діаметром до 300 мм. Мульди завалочні. Опоки. Трійники та коліна. Шестірні з литим зубом з діаметром до 500 мм.