Категорія - Робітники |  Галузь - Коксохімічне виробництво
Інструкція для посади "Апаратник виробництва креоліну та лізолу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 19. Коксохімічне виробництво", що затверджен наказом міністерства промислової політики України 18.01.2002 N 28. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2002 року.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес виробництва креоліну та лізолу; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; фізико-хімічні властивості сировини та реактивів, що використовуються в процесі; призначення складових компонентів дезінфекційних засобів; вимоги державних стандартів до якості реактивів та готової продукції; методи, що використовуються для випробування якості креоліну та лізолу; склад карболки; рецептуру приготування креоліну та лізолу; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виробництва креоліну та лізолу. Подає сировину та реактиви в напірні баки, завантажує котли. Омилює каніфоль, перевіряє за індикаторами закінчення процесу омилювання. Відбирає проби для аналізів. Розбавляє маслом кубові залишки для приготування карболки, завантажує сховища, підігріває та перемішує. Зневоднює каустиком технічне мило. Перекачує дезінфекційні продукти на склад. Сепарує стічні води. Стежить за роботою насосів, станом устаткування та готової продукції в сховищах. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.