* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Електродник безламельних акумуляторів та елементів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електродника безламельних акумуляторів та елементів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову ексцентрикових та гідравлічних пресів, верстатів для насікання заготовок та їрат, сушильних шаф, напівавтоматичних ліній пресування електродів, пристроїв та іншого устаткування; принцип дії та способи налагодження напівавтоматів; рецептуру виготовлення розчинів солей для просочування стрічок заготовок зі склотканини та металевої сітки; призначення та правила застосування складних та точних контрольно-вимірювальних приладів; правила пресування електродів (пластин) з порошкоподібною та пастоподібною активною масою; призначення та терміни зберігання мас, які застосовує в роботі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виготовляє електроди довжиною понад 800 мм та товщиною до 1 мм для акумуляторів і елементів різних типів. Намазує електроди всіма видами паст вручну з додержанням вагових параметрів. Пресує електроди для акумуляторів та елементів різних типів на напівавтоматичній лінії. Виготовляє електроди на напівавтоматах. Одержує стрічки "рогового срібла" та деталі з неї шляхом прокату зливків з хлористого срібла попередньо нагрітих. Відновлює поверхневий шар "рогового срібла" на електродах різних за конфігурацією та розмірами. Перфорує заготовки із хлористого срібла на валках та рихтує їх. Дифузійно зварює електроди із хлористого срібла. Виготовляє дослідні взірці електродів. Веде процес виготовлення електролітних пігулок на напівавтоматах. Наносить електроліт на заготовки. Просочує стрічки заготовок зі склотканини та металевої сітки в розчині солей сірчанокислого свинцю, хрому, літію тощо при температурі, встановленій технологічним процесом. Дозує компоненти під час завантаження. Налагоджує напівавтомати, які обслуговує. Бере участь у ремонті устаткування, яке обслуговує. Веде журнал реєстрації технологічного процесу. Ізолює електроди (пластини) для акумуляторів великих розмірів всіма видами сепарації.