* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник просочування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника просочування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний режим просочування; способи регулювання процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування; технічні вимоги до готової продукції, сировини та напівфабрикатів; правила відбору проб; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес просочування тканин, паперу, заготовок, волокна, пергамінового полотна, кордного та віскозного шнура, склополотна, склонитки та склострічок; хімвбирачів, електродів просочувальними матеріалами та матеріалів медичного призначення дезинфікуючими або лікувальними речовинами відповідно до технологічних інструкцій. Налагоджує, регулює та обслуговує устаткування: вертикальні та горизонтальні просочувальні машини, автоклави, реактори, ванни, сушарки і допоміжне устаткування дільниці, регулює процес просочування за показаннями контрольно-вимірювальних приладів: температуру, ступінь просочування, в'язкість, рівень просочувальних матеріалів, тиск. Провадить контрольні аналізи. Веде облік витрат сировини, матеріалів та напівфабрикатів. Приймає устаткування з ремонту.