* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник активації 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес активації; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування на дільниці, яка обслуговується; призначення контрольно-вимірювальних приладів та схему комунікацій; правила відбору проб для контролю процесу; методику розрахунку сировини; фізико-хімічні властивості сировини та активованого продукту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес активації різних продуктів соляною кислотою. Завантажує сировину і активуючий склад в апарат, подає пару на обігрівання під час постійного перемішування реакційної маси. Стежить за ходом технологічного процесу візуально та за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Регулює температурний режим процесу подавання пари в оболонку апарата. Відстоює одержану суспензію. Промиває масу водою, фільтрує, сушить, розмелює та затарює активований продукт. Відбирає проби. Розраховує кількість соляної кислоти та води, яка подається на промивання суспензії. Обслуговує апарати активації, центрифуги, вакуум-сушильні шафи, теплообмінники, вимірники, дозувальні пристрої. Усуває несправності у роботі устаткування. Промиває апарати, чистить та змазує механізми.