Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Ізолювальник жил кабелю 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника жил кабелю 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематику ізолювальних машин для ізолювання високочастотних симетричних кабелів; способи налагодження та забезпечення взаємодії всіх вузлів та пристроїв ізолювальних машин; призначення та застосування контрольно-вимірювальних приладів; перекриття, які допускаються, та відстань накладання ниток та плівок; залежність електричних параметрів кабелів від розмірів та якості ізоляційних матеріалів; основні вимоги до ізольованої жили.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ізолює силові кабелі напругою понад 1 кВ до 20 кВ, жили високочастотних кабелів зв'язку кордельно-полістирольною ізоляцією на ізолювальних машинах. Регулює натягнення мідного дроту, полістирольної нитки, полістирольної плівки, кабельного паперу та ізолювальної жили. Виміряє відстань ниток, паперу та плівки контрольно-вимірювальним інструментом. Установлює та стежить за температурним режимом термокамери за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Підналагоджує устаткування, яке обслуговує, та бере участь у ремонті. Заповнює супровідну документацію.