Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Ізолювальник жил кабелю 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією ізолювальника жил кабелю 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичну схему ізолювальних машин для ізолювання жил високовольтних кабелів; основи теорії накладання ізоляції на жили високовольтних кабелів; методи розрахунку величини зазору та ширини ізоляційного матеріалу; залежність основних параметрів ізоляційних матеріалів від конструкції та розміру жили.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ізолює жили силових кабелів напругою понад 20 кВ на ізолювальних машинах. Ізолює трансформаторні та маслонаповнені кабелі. Підбирає жили, кружки кабельного, високовольтного, металізованого паперу, фольги та інших ізоляційних матеріалів. Розраховує величину зазору та ширину паперових стрічок. Установлює натягнення стрічок ізоляційних матеріалів, кут нахилу та напрям накладання ізоляції. Вибирає кількість стрічок у екранах за жилами та ізоляцією. Веде журнал обліку виробітку.