* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Газорізальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією газорізальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову стаціонарних та переносних кисневих та плазмово-дугових машин, ручних різаків та генераторів різних систем; будову спеціальних пристроїв; властивості металів та сплавів, які підлягають різанню; вимоги до копірів при машинному фігурному різанні та правила роботи з ними; допуски на точність при газовому різанні та струганні; найвигідніше співвідношення між товщиною металу, номером мундштука та тиском кисню; режими різання та витрат газу під час кисневого та газоелектричного різання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує кисневе та повітряно-плазмове прямолінійне та фігурне різання металів, простих та середньої складності деталей з вуглецевих сталей, кольорових металів та сплавів за розміткою вручну на переносних та стаціонарних кисневих та плазмово-дугових машинах для різання у всіх просторових положеннях зварного шва. Ріже додатки та ливники у відливках товщиною понад 300 мм, які мають декілька рознімань та відкритих стрижневих знаків. Розмічає, виконує ручне, кисневе різання бензорізальними та гасорізальними апаратами застарілих кранів, ферм, балок, машин та іншого складного брухту на задані розміри за Державним стандартом з відділенням відходів кольорових металів та зі збереженням або вирізанням вузлів та частин машин, які можуть бути використані після ремонту.

Приклади робіт
Апаратура нафтохімічна: резервуари, сепаратори, посудини тощо - вирізання отворів без скосу кромки. Балансири ресорного підвішування рухомого складу - вирізання за розміткою вручну. Балансири та важілі гальмівної системи пасажирських вагонів - різання на напівавтоматичних машинах. Деталі з листової сталі товщиною до 40 мм - вирізання вручну за розміткою. Деталі з листової сталі товщиною до 60 мм - вирізання вручну за розміткою. Деталі моделей - різання за фігурними шаблонами. Деталі фігурні - вирізання на кисневих машинах з одночасною роботою трьох різаків. Заготовки для ручного або автоматичного електродугового зварювання - різання без скосу кромки. Конструкції суднові - вирізання отворів. Лапи кронштейнів гребних валів - відрізання. Листи зовнішнього обшивання - різання на кисневій машині без оброблення кромки. Метал профільний та сортовий - різання під час заготовки. Настил - різання під час установлення. Рами, кришки, боковини, кузови вагонів - різання під час складання. Труби загального призначення - різання без скосу кромки.