* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Газорізальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи газорізальником 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову переносних машин; ручних різаків різних систем, що застосовуються у роботі; будову спеціальних пристосувань; властивості металів та сплавів, що підлягають різанню; допуски на точність газового різання; оптимальні співвідношення між товщиною металу, номером мундштука, тиском кисню; режим різання та витрачання газу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує кисневе, прямолінійне й фігурне різання металу, простих та середньої складності деталей з вуглецевої та низьколегованої сталі за розміткою вручну на переносних машинах для різання в усіх просторових положеннях зварного шва. Розмічає вручну, здійснює різання бензо- та газорізальними апаратами кранів, що застаріли, ферм, балок, машин та іншого складного брухту за розмірами відповідно до державних стандартів з відділянням відходів кольорових металів та збереженням вузлів та частин машин, що придатні для використання після ремонту.

Приклади робіт
Вирізування отворів без скосу кромок у нафтохімічній апаратурі: резервуарах, сепараторах, посудинах. Вирізування вручну за розміткою деталей з листової сталі товщиною не більше 60 мм. Вирізування фігурних деталей на кисневих машинах з одночасною роботою трьох різаків. Різання без скосу кромок заготовок для ручного або автоматичного зварювання. Різання під час заготовки профільного та сортового металу. Різання без скосу кромок труб загального призначення.