Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Заточувальник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову і принцип роботи однотипних заточувальних верстатів; найменування, призначення та умови застосування найбільш розповсюджених універсальних і спеціальних пристроїв і улаштувань простого та середньої складності контрольно-вимірювального інструменту; характеристики та умови застосування шліфувальних кругів; найменування та маркування матеріалів, які обробляє; основні відомості про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заточує простий, нормальний різальний інструмент за заданими кутами з прямолінійними контурами різальної грані за 11 - 13-м квалітетами (4 - 5-м класами точності) на універсальному устаткуванні. Заточує та доводить різальний інструмент за 8 - 11-м квалітетами (3 - 4-м класами точності) та за параметром Ra 2,5-0,63 (6 - 8-м класами чистоти) на спеціалізованих напівавтоматичних і автоматичних верстатах, пристроях та налагоджених для заточування визначеного інструменту. Установлює на верстаті інструмент, який обробляє, під різним кутом з застосуванням пристроїв і копірів.

Приклади робіт
Голки для волок простої конфігурації - заточування. Електроди - зачищання торців. Зенківки - заточування. Зубила слюсарні та пневматичні - заточування. Ножі для набірних фрез - попереднє заточування. Ножі пресів довжиною до 500 мм - заточування. Просічки всіх видів - заточування. Різці - попереднє заточування після напаювання твердими сплавами. Свердла спіральні з діаметром понад 2 до 16 мм - заточування різальної частини.