Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер верстатних та слюсарних робіт 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера верстатних та слюсарних робіт 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: види механічного оброблення деталей; технічні умови з приймання складних деталей, складання та випробування складних вузлів; правила розрахунку координатних точок, які необхідні для замірів під час приймання деталей; будову складних контрольно-вимірювальних інструментів, приладів та випробувальної апаратури; розміри допусків для деталей, які надходять на складання; дефекти складання; систему допусків і посадок, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення), ступені точності; правила і прийоми розмічання складних деталей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює та приймає складні деталі після механічного і слюсарного оброблення, а також вузли, комплекти та окремі конструкції після остаточного складання з перевіркою точності виготовлення і складання з застосуванням різного універсального контрольно-вимірювального інструменту та приладів. Перевіряє граничний вимірювальний та різальний інструмент складного профілю. Перевіряє граничний вимірювальний та різальний інструмент складного профілю. Перевіряє взаємне положення деталей, які сполучаються, прилягання поверхонь та безшумну роботу механізмів. Веде облік та звітність з прийнятої продукції.

Приклади робіт
Вали колінчасті - контроль наявності тріщин, волосовин за допомогою магнітного дефектоскопу. Вали упорні - контроль після шліфування. Верстати ткацькі - контроль складання. Вкладиші - контроль після розточування та складання паспорта. Газогенератори - контроль складання. Гвинти ходові довжиною до 4000 мм з чотиризахідною різьбою - контроль. Двигуни внутрішнього згоряння потужністю до 1472 кВт (2000 к.с.) - контроль загального складання. Золотники всіх видів - контроль після токарної, розточувальної та шліфувальної операції. З'єднання шліцьових валів і шестерень - контроль. Картери - перевірка кутових та лінійних величин. Клапани турбін - контроль складання та випробувань на стенді. Колони гідравлічних пресів довжиною до 12000 мм - контроль чистового оброблення, полірування та нарізання упорної різьби. Машина фальцювальна однозгинальна - контроль, випробування та приймання. Підшипники металорізальних верстатів - контроль. Поршні - контроль складання з притиранням. Преси і молоти електричні, парові та гідравлічні - контроль складання і монтажу. Пристрої універсальні складальні - контроль після складання. Пуансони - контроль оброблення за шаблоном. Ротори і статори - контроль після токарного оброблення. Роульси - контроль після токарної і слюсарної операції, випробування. Трійники і четверники - контроль після токарного оброблення. Турбіни, турбонасоси - перевірка центрування та випробування на стенді. Упори - контроль після фрезерування. Фрези набірні, зенкери комбіновані, фрези різьбові, радіусні, модульні - контроль. Фундаменти допоміжних механізмів, які установлені на настил - перевірка установлення, заміряння координат, складання ескізів. Шестірні та блоки шестерень - перевірка міжцентрової відстані та плавності зачеплень на універсальних пристроях. Шестірні конічні з гвинтовим зубом - контроль.