Категорія - Робітники |  Галузь - Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів
Інструкція для посади "Коксоочисник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21. Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів", що затверджен наказом Міненергетики України 22.12.1999 N 15-4315. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Здобуття професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову трубчастих печей, конденсаторів, холодильників, колон та інших апаратів, які підлягають періодичному чищенню; правила очищення коксу з використанням пневматичної турбінки; конструкцію турбінки та правила її ремонту; слюсарну справу; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Очищує від коксу та бруду труби і ретурбенти трубчастих печей, передавальні та залишкові трубопроводи, тунельні печі пневматичними турбінами. Очищує вручну апарати реакційних камер, ректифікаційних колон, випарювачів та інше. Відкриває і закриває двояки печей. Заточує бойки коксоочисних пневматичних турбін.