Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи монтажу, регулювання та налагоджування особливо складного устаткування; способи вивіряння устаткування; правила випробовування агрегатів та машин під час введення їх у експлуатацію; способи укрупнювального збирання та монтажу будь-яких конструкцій, що пов'язані з монтажем устаткування; правила складання усіх видів з'єднань деталей, складальних одиниць та частин, системи керування, гальмівні системи (механічні, гідравлічні, електричні, пневматичні та комбіновані), а також передавальні приводи (муфтові, зубчасті, пальові тощо).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує особливо складні роботи, що потребують підвищеної точності, монтаж особливо складного промислового устаткування для усіх галузей народного господарства та конструкцій, що пов'язані з ним.

Приклади робіт
Стропування, переміщання, укладання та розстропування устаткування масою більше 60 т з використанням універсальних засобів такелажу та підйомних кранів. Шабрування вузлів та деталей площею понад 0,5 м2. Статичне балансування деталей діаметром понад 800 мм. Притирання ущільнювальних поверхонь у арматурі діаметром понад 600 мм. Гідравлічне та пневматичне випробовування змонтованого устаткування, розрахованого на робочий тиск понад 20 МПа (200 кгс/см2). Вивіряння устаткування нівеліром 1-го класу точності та теоделітом. Пуск агрегатів і машин та здавання їх в експлуатацію з попередньою наладкою устаткування. Монтаж технологічного устаткування, яке надходить вузлами або блоками масою більше 10 т і в зборі більше 15 т, розрахованого на робочий тиск понад 10 МПа (100 кгс/см2). Монтаж апаратів колонного типу висотою понад 16 м. Монтаж дроби-льно-розмельного устаткування та устаткування сортування та збагачення: дробарок масою більше 10 т, кульових, шахтних та аеробільних млинів. Монтаж класифікаторів, сепараторів, пилоуловлювальних апаратів з окремих вузлів та деталей. Монтаж сушильних установок, флотаційних машин. Монтаж металорізних верстатів та ковальсько-пресового устаткування усіх типів та розмірів масою більше 20 т, а також особливо складних верстатів та пресів, що надходять у розібраному вигляді. Монтаж підіймально-транспортного устаткування безперервної дії усіх типів та розмірів. Монтаж устаткування переривного транспорту, монтаж кранів усіх типів та їх випробовування. Монтаж централізованої системи густого та рідкого змащування. Монтаж неагрегованих компресорів незалежно від маси. Монтаж вентиляторів та димососів, що постачаються частинами. Монтаж та вивіряння цементних печей. Монтаж та вивіряння головних приводів, підшипників та барабанів трубних млинів сухого та мокрого подрібнення. Монтаж устаткування інших виробництв будівельних матеріалів. Монтаж устаткування доменних цехів, аглофабрик та фабрик обгрудкування залізних руд, прокатних цехів, сталеплавильних, феросплавних, дугових вакуумних електропечей. Монтаж устаткування коксохімічних виробництв. Монтаж устаткування холодильних установок: аміачних конденсаторів, випаровувачів, промпосудин, регулювальних станцій, реверсів, заряджання систем аміаком. Випробовування устаткування та здавання системи у незалежно від місткості. Установлювання та остаточне вивіряння сталевих конструкцій під устаткування експлуатацію. Монтаж металевих та залізобетонних циліндричних резервуарів місткістю понад 1000 м3, сферичних резервуарів та газгольдерів: сталевих колон, підкранових балок та інших сталевих конструкцій з масою елементу чи блока більше 15 т, а також ферм прогоном понад 24 м. Укрупнювальне збирання конструкцій печей з панелей та блоків, монтаж труб укрупненими блоками. Монтаж екскаваторів з ємкістю ковша 2 м3 і більше, баштових, гусеничних, козлових, мостових, портальних великої вантажопідйомності, земснарядів, бетонно-розчинних та асфальтобетонних вузлів та заводів.