Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником технологічного устаткування та пов'язаних з ним конструкцій 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи монтажу, регулювання та налагоджування складного устаткування; методи вивіряння робіт та контролю у процесі монтажу устаткування та виставлення його у проектне положення; способи запобігання порушень процесу монтажу, особливо під час виставлення піднятого устаткування чи окремого блоку у проектне положення; робочу документацію щодо виконання проекту виробництва робіт та креслення; вимоги до якості, точності; правила виконання випробувань агрегатів, машин, устаткування під час введення їх в експлуатацію; способи укрупнювального складання блоків і монтажу їх та будь-яких конструкцій, що пов'язані з ними (трубопроводів, металевих технологічних конструкцій тощо); керування вантажопідіймальними кранами під час монтажу; правила експлуатації вантажопідіймальних кранів та механізмів; правила виконання складних такелажних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує монтаж особливо складного, великогабаритного у зібраному вигляді устаткування колонного, баштового, галерейного, реакторного та інших типів з використанням кранів великої вантажопідйомності. Застосовує засоби підвищення вантажопідйомності, методи монтажу: повороту навколо нижнього шарніру, двома кранами з ковзанням нижньої частини з пересуванням кранів; з застосуванням спеціальних гідропідйомників великої вантажопідйомності, перервного підіймання окремих блоків, нарощування чи підрощування, а також методами, які потребують підвищеної точності та обережності. Монтаж особливо складного і дорогого за вартістю промислового устаткування та пов'язаних з ним конструкцій для всіх галузей народного господарства.

Приклади робіт
Стропування, переміщання, укладання, укрупнювання у блоки та розстропування особливо складного устаткування масою від 60 т до 100 т з використанням спеціальних засобів такелажу та підіймальних кранів і спеціальних пристроїв з вантажопідйомністю 150 т. Монтаж у складних, обмежених умовах, через отвори в будівлях, з переміщенням вантажів через будови; в умовах діючого підприємства. Монтаж землерийних комплексів (фрезерно-роторних та крокуючих екскаваторів, мостових перевантажувачів грунту), вугільних башт, різних галерей (шихтоподачі, від насосних станцій тощо), машин безперервного лиття заготовок, повітронагрівачів, похилих мостів, паровипарювальних установок, енергоблоків (котлів, турбін, перетворювачів тощо), каталізаторів.