Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи перевіряння деталей i вузлів устаткування; допуски та посадки під час складання деталей; технологію монтажу складних систем та устаткування; номери й типи осьових і центробіжних вентиляторів, кондиціонерів, фільтрів, циклонів, скруберів; типи повітророзподільників і способи їх встановлювання; правила розбирання та складання вентиляторів до № 6,5; правила користування технічною документацією з організації та проведення монтажних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу систем та устаткування вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Приклади робіт
Монтаж кондиціонерів усіх типів з окремих готових камер, секцій та вузлів, майданчиків під калорифери, вентилятори та інше вентиляційне устаткування. Вивіряння систем вентиляції та устаткування. Підганяння за місцем елементів систем, що монтуються. Виготовляння за місцем патрубків та переходів. Установлювання рухомих жалюзійних грат. Монтаж механізмів для відкривання фрамуг. Монтаж вентиляторів до № 6,5. Натягування текстропних ременів на шківи вентилятора та електродвигуна з центруванням шківів. Перевіряння балансування вентилятора. Монтаж панельних вентиляційних блоків на шві замикання. Монтаж вихлопних шахт на дахах будівель з проходженням через дах. Монтаж повітророзподільників, місцевих відсмоктувачів, обезпилюючих агрегатів, чарункових фільтрів та шумоглушників. Вивіряння систем вентиляції з вініпласту, скловолокна та металопласту.