Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію монтажу повітроводів та устаткування середньої складності; будову монтажних поршневих пістолетів і правила роботи з ними; правила монтажу затулок з ручним і механізованим приводом, зворотніх клапанів, шиберів, дросель-клапанів, м'яких вставок, дефлекторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з монтажу систем та устаткування вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації.

Приклади робіт
Складання дефлекторів заводського виготовлення. Монтаж гермодверей, шиберів, затулок, воронок, кожухів, дефлекторів, зонтів, м'яких вставок, віброізоляторів та інших вузлів системи. Установлювання постаментів, рам та майданчиків під калорифери, вентилятори та інше вентиляційне устаткування без вивіряння. Монтаж вогнезатримуючих, пелюсткових та автоматичних зворотніх клапанів. Установлювання обгороджень рушійних частин устаткування, нерухомих жалюзійних ґрат. Розбирання та складання окремих вузлів устаткування під час ревізії. Монтаж систем вентиляції середньої складності з припасовуванням і кріпленням елементів. Розмічання місць встановлення кріплення. Кріплення конструкцій за допомогою монтажного поршневого пістолета. Комплектування повітроводів і фасонних частин за бланками. Монтаж повітроводів з вініпласту, на бандажному з'єднанні скловолокна та металопласту.