* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи
Інструкція для посади "Монтажник устаткування зв'язку 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 25 від 08.08.2002 р., N 218 від 22.12.2003 р., N 149 від 29.08.2003 р., листом Державного комітету з будівництва та архітектури N 8/7-1216 від 15.12.2004 р., наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства N 9 від 02.12.2005 р., N 163 від 10.05.2006 р. N 399 від 05.12.2006 р., наказом міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України N 558, 28.12.2010)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 13.10.1999 р. N 249. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введений в дію з 1 січня 2000 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи монтажником устаткування зв'язку 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи знань з електрозв'язку або радіозв'язку; складні монтажні схеми; основи будови складного устаткування, деталей, конструкцій і приладів; конструкції камерних кабелів; будову та призначення складних шаблонів; способи виконання складних монтажних робіт і складання устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні роботи з монтажу устаткування зв'язку.

Приклади робіт
Установлювання наземних конструкцій (плит, основ, косинців, простих рам тощо). Установлювання та складання каркасів станції. Установлювання підпірних конструкцій. Установлювання плат, приладів, зйомних і висувних блоків, трансформаторів, конденсаторів, опорів, реостатів, сельсинів, ножових перемикачів тощо. Установлювання настільної та настінної апаратури. Розпаковування великого устаткування. Монтаж екранових повітряних фідерів. Монтаж фідерних і хвилеводних вводів. Монтаж концентричних фідерів і хвилеводів на прямолінійних ділянках. Ошиновування устаткування трубками діаметром до 20 мм круглими шинами та плоскими з вигинами на площину. Прокладання, викладання, виправляння, формування та кріплення кабеля на спусках і поворотах. Монтаж оброблених кінців (крім маслонаповнених і камерних) і приєднування кабелів і проводів перерізом понад 70 мм2. Монтаж станційних кабелів з вибиранням з груп окремих жил не за порядком. Монтаж кабелів і проводів сигналізації, кросировок. Монтаж екранованих кабелів і проводів. Продзвонювання жил кабелів, проводів і кросировок. Перемонтаж стативів (стояків) і приладів.