Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Машиніст шприц-машини 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес шприцювання; специфікацію, розміри, типи та профілі виробів, рецепти, марки гумових сумішей та особливості їх оброблення; технічні вимоги до якості продукції; будову та правила налагодження устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує прості роботи з шприцювання гумових заготовок. Підбирає шайби. Настроює та розігріває машину. Провадить безперервне живлення машини сумішшю та періодичний контроль за правильністю калібра заготовок, які випускаються. Розбирає, чистить та складає шприц-машину. Провадить погумування дроту на шприц-машині кільцевироблювального аґреґага. Виконує роботи у процесі шприцювання шнурів та трубок на шприц-машинах різної конструкції з діаметром черв'яка до 85 мм під керівництвом машиніста вищої кваліфікації. Підносить гумову суміш від вальців, приймає трубки та шнури різних профілів, які витягає машина. Проміряє та обрізає заготовки відповідно до заданих розмірів, пропудрює або охолоджує, укладає на лотки або листи.

Приклади робіт
Заготовки для дверних та віконних стекол до автомашин - виготовлення. Стрічки велоободові різних типів та розмірів із розігрітої гумової суміші-шпрцювання. Шнур гумовий для деталей "Аптечок" - виготовлення на шприц-машинах.