Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Машиніст шпрединг-машини 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шпрединг-машини 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес промазування особливо відповідальних тканин; види, гатунки та властивості текстильних тканин, клеїв і допоміжних матеріалів; технічні вимоги до якості продукції; методику розрахунку кількості клею, який наноситься на 1 кв.м тканини; будову устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес промазування на шпрединг-машинах тканин, складних в обробленні, та спецпризначення: балонних, газотримаючих, шовку, тіоколової стрічки, капронових, поролонових та інших. Керує робітниками, які обслуговують шпрединг-машину. Перевіряє вагу, метраж та ширину тканини. Виконує роботи з підготування тканини та клею. Розраховує витрати сухого залишку за клеями різних марок та консистенцій. Перекачує на машині прогумовані тканини з метою виведення парів бензину. Готує спецтканини до дублювання та вулканізації. Фарбує-промазує спецтканини діагонального шару після дублювання, обрізає вручну кромки діагонального шару, провадить двостороннє промазування.