Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з підготовки свердловин до капітального та підземного ремонтів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна чи базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оператора з підготовки свердловин до капітального та підземного ремонтів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: призначення і види обладнання, агрегатів, матеріалів, інструменту та реагентів, що застосовуються під час капітального і підземного ремонтів свердловин, види оснащення талевої системи; підіймальні споруди (вишки, щогли) і правила їхнього кріплення; основні види слюсарних, теслярських та такелажних робіт; основні пристрої, що застосовуються під час вантажно-розвантажувальних робіт; види капітального та підземного ремонтів свердловин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Підготовляє свердловини до ремонту. Виконує роботи з оснащення і розоснащення талевої системи, підвішування і зняття талевого блока, гака. Проводить заміну відтяжних роликів, роликів кранблока, відтяжок. Промиває та очищує труби від бруду і парафіну, виконує підготовчі роботи до процесу оброблення призабійної зони. Ремонтує підлоги, містки та маршові сходи. Сортує труби і штанги, нагвинчує і відгвинчує муфти, кільця і ніпелі. Укладає труби і штанги. Бере участь у заготівлі необхідних реагентів, розчинів, рідин. Виконує такелажні, теслярські, слюсарні і земляні роботи з підготовки свердловин до ремонту. Бере участь у переміщенні, установленні пересувних підіймальних споруд (вишки, щогли) і агрегатів, перевірці та центруванні на свердловині, глушінні свердловин перед проведенням їх підземного і капітального ремонтів. Перевозить труби, штанги та глибинні насоси.