Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з підготовки свердловин до капітального та підземного ремонтів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з підготовки свердловин до капітального та підземного ремонтів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття про технологію капітального та підземного ремонтів свердловин; призначення, види і технічні характеристики обладнання, агрегатів, що застосовуються під час капітального і підземного ремонтів; правила встановлення та центрування підіймальних споруд на усті свердловини; вишкомонтажні роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Встановлює, перевіряє та центрує пересувні підіймальні споруди (вишки, щогли) і агрегати. Перевіряє і проводить монтаж обладнання для підвішування штанг та встановлення труб за палець, пристроїв для відведення в бік головки балансира та усуває неполадки. Готує різні розчини для глушіння свердловин. Випробовує якорі перед ремонтом свердловин. Бере участь у процесах глушіння і розрядки свердловин перед ремонтом. Проводить заключні роботи після виконання ремонту.