Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з підготовки свердловин до капітального та підземного ремонтів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з підготовки свердловин до капітального та підземного ремонтів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила переміщення підіймальних споруд; способи усунення зміщень у сполученнях та частинах вишки; способи і методи глушіння свердловин різними розчинами; схему маршруту переміщення підіймальних споруд (вишки, щогли); способи приготування різних розчинів і методи їхнього застосування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Переміщає пересувні підіймальні споруди (вишки, щогли) та агрегати і контролює їх установлення і центрування на свердловині. Проводить глушіння та розрядку свердловин перед виконанням підземного і капітального ремонтів і промиває після ремонту. Визначає розташування і встановлює силові та повітряні відтяжки. Розставляє і монтує обладнання, пересувні підіймальні споруди і агрегати під заданий технологічний процес ремонту свердловини. Керує операторами нижчої кваліфікації.