* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку
Інструкція для посади "Контролер радіоелектронної апаратури та приладів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 47. Виробництво радіоапаратури та апаратури провідного зв'язку", що затверджений наказом міністерства промислової політики України N 288 від 11.08.1998. Погоджений міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи перевірки виробів радіоелектронної апаратури, апаратури провідного зв'язку та ЕОМ, технічні умови та ДСТУ на приймання складних деталей та вузлів; класифікацію браку на дільниці, яку обслуговує, та профілактику його; методи перевірки складальних, монтажних, регулювальних та випробувальних робіт радіоелектронної апаратури, апаратури засобів зв'язку, електро-механічних приладів та апаратури ЕОМ; правила настроювання контрольно-вимірювальних приладів; основи знань з електро- і радіотехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює, випробовує та приймає за кресленнями, схемами та технічними умовами складні блоки приймально-передавальних та звукозаписувальних пристроїв та приладів радіоелектронної апаратури, апаратури провідного зв'язку та ЕОМ.

Приклади робіт
Апаратура акумуляторних зарядно-розрядних пристроїв - контроль складання і регулювання схем. Апаратура вимірювальна - контроль складання, монтажу, регулювання. Апаратура провідного зв'язку - контроль електричних параметрів. Барабани магнітні - контроль складання та електричного монтажу. Блоки кольорових телевізорів - контроль якості складання, монтажу та електричних параметрів. Блоки спеціальних виробів - контроль та приймання. Випрямлячі та стабілізатори апаратури дальнього зв'язку - контроль електричних параметрів. Генератори кварцові стаціонарні 2-х діапазонні з живленням через випрямлячі - контроль електричних параметрів, приймання згідно з технічними умовами. Головки магнітні зчитувальні та записувальні - контроль. Дільник високочастотний - контроль складання, монтажу, регулювання схем. Інтегральні схеми, лінії затримання та потенціометри міксерні - контроль електричних параметрів. Кабелі схемні складні - контроль складання, монтажу та регулювання. Кодові перемикачі - контроль складання, монтажу та регулювання. Магнітофони - контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами (у малосерійному та одиничному виробництві). Машинки друкарські типу "Консул", фотолічильники ФЛ-1501, перфоратори - контроль габаритних розмірів, комплектності, складання за зовнішнім виглядом, документацією. Механізми розмножувальні - контроль складання, монтажу, регулювання та перевірки роботи на точність рішення. Панелі спеціальних виробів - контроль складання, монтажу, перевірка за електричними параметрами та на забезпечення взаємозаміни чарунок. Передавачі короткохвильові 2-х діапазонні - контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами. Передавачі із кварцовими стабілізаторами - контроль електричних параметрів та приймання згідно з технічними умовами. Приймачі супергетеродинні усехвильові 2-го класу - контроль електричних параметрів та перевірка згідно з ТУ. Пульти контролю та керування - контроль складання, монтажу та перевірка електричних параметрів. Реле складні - контроль електричних параметрів. Системи стеження - перевірка настроювання підсилювача. Стативи АТС різних систем - контроль електричних та механічних параметрів. Стояки апаратури провідного зв'язку, стояки ЕОМ - контроль. Схеми синхронізації - контроль електричних параметрів. Телевізори 1-го і 2-го класу - контроль електричних параметрів згідно з ТУ. ТЕЗи - контроль монтажу, складання та працездатності на стенді.